SON DAKİKA :


Online Gazete

RESMİ İLANLAR
E-Bülten

 

gerçek gündem

Reklam Alanı

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi?


Oy Ver


Hava Durumu

ADANA ADANA ADANA
Üç Günlük Hava Tahmini
ADANA
İstatistikler


Girne’den ‘Kardeş’lik teşekkürü
Girne’den ‘Kardeş’lik teşekkürü Büyükşehir Belediye Meclisi’nce kardeş şehir ilan edilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Girne kenti Belediye Başkanı Sümer Aygın, Zihni Aldırmaz’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

ADANA - Büyükşehir Belediye Meclisi’nce kardeş şehir ilan edilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Girne kenti Belediye Başkanı Sümer Aygın, Zihni Aldırmaz’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Kardeş kent kararınının Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nden oybirliği ile geçmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirten Sümer Aygın, “Umuyorum ki kardeş kent kararı daha güzel birlikteliklerin başlangıcı olacak. Her konuda işbirliği yapmaya hazırız. Ayrıca desteğinizi de bekliyoruz. Ortak projeleri hayata geçirebiliriz” dedi.

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Adana’yı çok beğendiğini ifade ederek, kentin geniş caddeler ve güzel peyzaj çalışmalarına sahip olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, teknik, proje ve her türlü konuda desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Zihni Aldırmaz ziyarette Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’a belediyenin tarihi binasını gezdirdi. Tiyatro salonunda bir süre salondaki oyunu izleyen Zihni Aldırmaz ve Sümer Aygın daha sonra Abidin Dino Parkı’nı gezdi. Bu sırada parktaki sergiyi gezen Yavuz Selim Ortaokulu öğrencilerinin ilgisi ile karşılaşan Belediye Başkanları öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Altın Koza Film Festivali’nin bazı etkinliklerinin Girne’de yapılmasının da gündeme geldiği ziyarette Zihni Aldırmaz, Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’a Toroslara özgü el dokuması kilim hediye etti.

Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’ın Zihni Aldırmaz’ı ziyaretinde Belediye Meclis Üyesi Bekir Sıtkı Özer, Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ferat Yüksel ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ozan Aksu da yer aldı.

Adana, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12 Aralık 2012 tarihli toplantısında oybirliğiyle aldığı kararla KKTC’nin Girne kenti ile kardeş şehir olmuştu. Adana ile Girne’nin kardeş şehir olması ilk olarak Zihni Aldırmaz’ın bu kente yaptığı ziyarette gündeme gelmişti.

 

 

Bu haberi Faceboook'ta paylaş

Yayınlanma Tarihi: 13.12.2012
Okunma Sayısı: 2039

Siz de Yorum Yazın


Güvenlik Kodu
LÜTFEN DİKKAT!!!

Yukarıdaki Güvenlik kodunu girmemeniz halinde sistem yorumunuzu otomatik olarak reddedecektir.