SON DAKİKA :


Online Gazete

RESMİ İLANLAR
E-Bülten

 

gerçek gündem

Reklam Alanı

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi?


Oy Ver


Hava Durumu

ADANA ADANA ADANA
Üç Günlük Hava Tahmini
ADANA
İstatistikler


Arıkan: Turp gibiyim
Arıkan: Turp gibiyim 20 Eylül’de yeni belediye hizmet binasını Kemal Kılıçdaroğlu’nun açacağını ve Çukurova Belediyesi’ne tekrar aday olduğunu açıkladı

 

 

ADANA - ADANA'nın merkez Çukurova İlçe Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, yeni hizmet binası ve kültür merkezinin 20 Eylül'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılacağı törende açılışını yapacaklarını bildirdi. Arıkan, yerel seçimlerde yeniden Çukurova Belediye Başkanlığı'na talip olduğunu, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı düşünmediğini açıkladı. "Kanser hastası" iddialarını da yalanlayan Arıkan, iki kez bel fıtığı ameliyatı olduğunu, sağlığına kavuştuğunu belirtti.

90 DÖNÜMLÜK YEŞİL ALANDA ÇİM ÇATILI BİNA

Başkan Yıldıray Arıkan, 18.4 milyon liraya ihale edilen ve inşaatına geçen temmuz ayında Belediye Evleri Mahallesi Sülüklü Pınar Parkı'nda başlanan Çukurova İlçe Belediyesi Hizmet Binası ve Kültür Merkezi'nin tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi. Ulusal mimarı proje yarışmasında 100 eser arasından seçilen projenin 21 bin metrekare alanda uygulandığını, 17 bin 160 metrekarelik tesisin bodrum, zemin ve iki kattan oluştuğunu, 4 bin metrekarelik açık otopark bulunduğunu anlattı.

Arıkan, yaklaşık 70 bin metrekare alanda da yeşil alanlar, havuzlar, yürüyüş yolları ve oturma alanlarından oluşan peyzaj çalışmasının yürütüldüğünü kaydetti. Arıkan, "Belediye hizmet binası ve kültür merkezimiz, tam anlamıyla çevreci bir bina olacak. Çevresiyle bir bütünlük oluşturmak amacıyla binanın çatısı da çim olacak. 90 dönüm alanda yeşiller içinde bir hizmet binası kazandırmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

Arıkan, yeni hizmet binasına ağustos ayı sonunda taşınacaklarını, yeni tesislerin açılışını da 20 Eylül'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılacağı törenle yapacaklarını açıkladı.

'ÇUKUROVA'YA YENİDEN ADAYIM'

Arıkan, belediye başkan adaylığı konusunda da tercihinin yine Çukurova Belediyesi olacağını, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olmayı düşünmediğini duyurdu.

Büyükşehir Belediyesi'ne adaylığı koyması yönünde hem parti içinden, hem de vatandaşlardan çok baskı gördüğünü dile getiren Arıkan, "Bu konuda mütevazi değilim. Anketlerde yüzde 65 oy oranına sahibim. Ancak bir dönem daha Çukurova Belediyesi'nde hizmet vermek istiyoruz. Çukurova ilçesinin Adana'daki yerel seçimlerde CHP'nin lokomotifi olacağına inanıyorum" diye konuştu.

'KANSER DEĞİLİM'

Yıldıray Arıkan, sağlığıyla ilgili çeşitli spekülasyonlar yapıldığını, "Kansere yakalandı, yakında ölecek" diye dedikodular üretildiğini, bunların asılsız olduğunu kaydetti.

Arıkan, iki kez bel fıtığı ameliyatı geçirdiğini, bu sırada bağırsağından rahatsızlandığını, 2 aylık enfeksiyon tedavisinin ardından sağlığına kavuştuğunu dile getirdi. Arıkan, "Başkan kanser, öldü ölecek diye, hem içerden, hem dışarıdan konuşanlar yalan söylüyor. 57 yaşındayım, biraz kondisyonla 90 dakika futbol bile oynarım" dedi.

77 DÖNÜM ARSA SATILACAK

Arıkan, Şambayadı Mahallesi'nde belediyeye ait 77 dönüm arsanın satış ihalesinin istedikleri fiyat verilmediği için iptal edildiğini, yeniden satışı konusunda çalışma yapacaklarını bildirdi.

Bu arsayla ilgili sadece dünürüne ait şirketin teklif vermesiyle ilgili tartışmalara da değinen Arıkan, şunları söyledi:

"Dünürümle benim ne alakam var. İhaleye giremezler mi? Biz hem Adana Ticaret Odası hem de Emlakçılar Odası'ndan raiç bedel tespiti istedik. Buna göre fiyat tespit edildi. Ama istediğimiz rekabet oluşmadı. Biz de iptal ettik. Çünkü bu arsanın satışından sağlayacağımız gelirle önemli projeler yapacağız."

Bu haberi Faceboook'ta paylaş

Yayınlanma Tarihi: 29.07.2013
Okunma Sayısı: 1036

Yorumlar

Toplam 3 Yorum

çukurovlı 30.07.2013 14:27:49

Adananın en başarılı belediye başkanına selam olsun. MHP ve AKP kara kara düşünüyor, Yıldıray arıkanı nasıl devre dışı bırakırız diye...

zeynep genç 30.07.2013 13:54:13

Allah sana sağlık afiyet versin. ADAYLIĞINIZ HAYIRLI OLSUN. Barış manço bulvarına yaptırdığınız kapalı semt pazarı için binlerce kez teşekkür ederiz.

nedim 30.07.2013 08:12:52

lütfen tecrübelerinizi büyük şehirde değerlendirin,partimiz elindeki tek belediyeyi kaybetmesin

Tüm Yorumları Okumak İçin Tıklayınız

Siz de Yorum Yazın


Güvenlik Kodu
LÜTFEN DİKKAT!!!

Yukarıdaki Güvenlik kodunu girmemeniz halinde sistem yorumunuzu otomatik olarak reddedecektir.